KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636710
nr 1363 6710
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, "Sittande figur". Signerad. Olja på duk, 33x22 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:05:37
100 kr
200 kr
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson